"Dej Bůh kostel" - aktuální situace ohledně stavby kostela a komunitního centra na Barrandově28/6/2016
Týdeník Euro přinesl v čísle 51 - 52 / 2015 popis aktuální situace ohledně stavby kostela a komunitního centra v Praze na Barrandově. Přinášíme kopii publikovaného článku.
Internet se vyvíjí rychle a může nás těšit, že mnohé církevní instituce jej využívají efektivně. Návštěva webu farnosti je totiž často prvním krokem pro ty, kteří v ní hledají útočiště. O možnostech internetové prezentace si povídáme s metodikem informačních technologií na Arcibiskupství pražském P. Josefem Ptáčkem.
"Církev vždy byla znamením pokroku," říká šéf internetových projektů pražského arcibiskupství26/6/2016
Finanční server Měšec.cz přinesl netradiční rozhovor na téma platebních karet, Internetu a využívání těchto moderních prostředků v prostředí Církve při příležitosti umožnění příjmu darů "on-line" na webu Arcibiskupství pražského.
Na Barrandově nejsou pouze filmové ateliéry, ale také se zde plánuje stavba kostela Krista Spasitele a komunitního centra. Stavbu má na starosti kněz, vášnivý radioamatér a odborník na informační technologie Josef Ptáček.
O duchovních tématech jsme hovořili na faře v Praze na Zlíchově u kostela sv. Filipa a Jakuba i na dalších místech. Pražský Barrandov je velké a relativně nové sídliště, pro které stávající farní kostel na Zlíchově nevyhovuje kapacitou i polohou. Proto se připravuje výstavba nového kostela Krista Spasitele a přiléhajícího komunitního centra s kavárnou.
Všechno o této plánované stavbě se dozvíte z úst nejpovolanějších - P. Josefa Ptáčka, který byl pověřen realizací projektu a katechetky Mgr. Radmily Habánové. Do mé e-mailové schránky přišel hromadně rozesílaný e-mail obsahující naléhavou prosbu Panny Marie, abychom se v září jednu půlhodinu spojili v modlitbě růžence za záchranu lidí a planety. Přišlo mi to jako devalvace mariánské úcty – navíc na hraně spamu. Na druhé straně je modlitba přece správná věc. Nevím, co si o tom mám myslet. Poradíte mi?
"Existuje Bůh? Jasno bude za 11 let" – tak pojmenoval redaktor Lukáš Kašpar svůj článek, který vyšel v časopise Týden 33/2013. Rozebírá v něm například argumenty pro a proti existenci Boha, současnou religiozitu (nejen) české společnosti a vztah přírodních věd a víry obecně. Mezi oslovenými odborníky, kteří se v jeho textu k „problematice Boha“ vyjadřují, je i farář hlubočepské farnosti P. Josef Ptáček.
V našem putování v cyklu "Vikariáty pražské arcidiecéze" jsme tentokrát navštívili vikariát Podřipsko. Redaktor Rádia Proglas Pavel Smolek připravil rozhovor s okrskovým vikářem P. Josefem Ptáčkem.
Uslyšíte mimo jiné zkušenosti P. Ptáčka se slučováním farností, které už zde před nějakou dobou proběhlo, nebo jeho názor na to, zda se má církev starat o všechny objekty, které jí patří, i o ty, které už dnes ke své pastorační práci nepotřebuje. Představí vám nejvýznamnější památky na území svého vikariátu a prozradí také, čím je podle něj vikariát Podřipsko specifický. WACRAL - World Association of Christian Radio Amateurs and Listeners - je ekumenické společenství, které sdružuje radioamatéry - křesťany - z 35 zemí světa včetně z České republiky.
Ve středu 5. října 2011 zemřel možná největší vizionář v oblasti informačních technologií, zakladatel společnosti Apple, Steve Jobs. Nad jeho životem a odkazem se zamýšlí kněz a metodik informačních technologií Arcibiskupství pražského P. Josef Ptáček.
|