Dnešní datum: 26. 07. 2016 | Hlavní stránka | Zajímavá místa na Internetu

Vyhledávání

Menu

Radioamatéři

Počet zobrazených článků: 8 (z celkem 8 nalezených)

Co dělají radioamatéři? (video)

(Josef Ptáček, Radioamatéři, 23.01.2016)
TV NOVA natočila velmi pěknou reportáž o radioamatérském vysílání v dnešní době s členy radioklubu OK1KVK.

Heydrich - konečné řešení - radiokomunikace

(Josef Ptáček, Radioamatéři, 09.01.2012)
Bez spojení není velení. Praha volá Londýn a Londýn volá Prahu. A vždy hrozí, že nepřítel naslouchá.

Zajímavý díl o radiokomunikaci během II. světové války. V tomto díle vystupuje také radioamatér Ing. Josef Plzák, OK1PD.

Radioamatéři jako subkultura

(Josef Ptáček, Radioamatéři, 14.12.2009)
Radioamatéři patří mezi zajímavou sociální skupinu. Letos byla zpracována studie "Radioamatéři jako subkultura" formou diplomové práce na Univerzitě Pardubice. Autorka se v ní zabývá radioamatérskou komunitou jako fenoménem z různých pohledů - včetně duchovního aspektu :-)

Radioamatéři propagují návštěvu papeže Benedikta XVI. na radioamatérských pásmech

(Josef Ptáček, Radioamatéři, 16.09.2009)
Dva radioamatéři - Karel, OK2BEW a Vítek, OK5MM si vyžádali od Českého telekomunikačního úřadu na celé září 2009 příležitostné volací značky (OL16B a OL16BND) a pod nimi jsou k dispozici na radioamatérských pásmech.

Sestra v akci - jeptiška zkrotila vysílačku!

(Josef Ptáček, Radioamatéři, 20.05.2008)
Přátelé radioamatéři mě upozornili na zajímavou reportáž o řeholní sestře Benediktě z Kongregace Milosrdných sester svatého Kříže, která působí ve farnosti Lukov a v sousední Kašavě na Zlínsku. V nedávné době složila radioamatérské zkoušky a nyní navazuje spojení pod značkou OK2WI po celém světě. Je to obdivuhodný výkon.

Zpravodaj radioamatérů - křesťanů

(Josef Ptáček, Radioamatéři, 04.12.2006)
Zpravodaj vydává mezinárodního sdružení WACRAL (World Association of Christian Radio Amateurs and Listeners). WACRAL je ekumenické společenství, které sdružuje radioamatéry - křesťany - z 35 zemí světa včetně České republiky. Počátky této organizace sahají do roku 1958.

Co je to WACRAL?

(Josef Ptáček, Radioamatéři, 09.11.2004)
WACRAL - World Association of Christian Radio Amateurs and Listeners - je ekumenické společenství, které sdružuje radioamatéry - křesťany - z 35 zemí světa včetně z České republiky.

Hlavním cílem WACRAL je podporovat a rozšiřovat křesťanská přátelství a sdílení prostřednictvím radioamatérské činnosti po celém světě.

Nejdříve naslouchej, potom vysílej!

(Josef Ptáček, Radioamatéři, 13.09.2004)
Radioamatérská činnost je zájmová činnost, která slouží k sebevzdělávání, poznávání nových lidí a je zdrojem radosti. Není posledním smyslem našeho života, ale je to koníček, hobby. Skrze radiostanice vstupujeme velmi často do vztahů s dalšími lidmi. Setkáváme se na pásmech i v osobním kontaktu s mnoha lidmi různého věku, zaměření, vzdělání, zkušeností. Všechny nás však spojuje minimálně společný zájem. V poslední době jsme v radioamatérském prostředí svědky různých názorových střetů.Profile for ptacek

TOPlist Chcete mně něco sdělit? Nebo se na něco zeptat? Můžete napsat na adresu ptacek@knez.cz.

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému zdarma napsaného v PHP.